Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Stručný prehľad športových príležitostí v meste

Stručný prehľad športových príležitostí v meste Turčianske Teplice

Na území mesta Turčianske Teplice sa nachádza viacero športových areálov a príležitostí. Tento prehľad je určený tak domácim záujemcom o aktívny pohyb, ako aj turistom, ktorí sa rozhodnú navštíviť naše mesto a chcú zmysluplne využiť svoj čas.

Multifunkčné ihriská:

1. Športový areál + Multifunkčné ihrisko na Školskej ulici – nájdete ho vedľa budovy základnej školy, prístup je tiež od parku a Ul. SNP – celoročne otvorený areál, kde je možné športovať na atletickom ovále, multifunkčnom ihrisku s umelou trávou, basketbalovom asfaltovom ihrisku. Ako novinka bolo v letných mesiacoch nainštalované tiež workoutové cvičebné náradie, čiže si na svoje prídu naozaj široké vrstvy športovaniachtivých obyvateľov či návštevníkov mesta. Areál je otvorený bez nutnosti rezervácie.


 

2. Multifunkčné ihrisko pri termálnom kúpalisku Vieska – vstup je z dvora od Družstevnej ulice resp. pohostinstva Na plavárni. Ihrisko ponúka ako povrch umelú trávu a možnosť zahrať si futbal. Informácie o vstupoch a rezervácie na tel. č.: 0907 372 620


 

Tenisové kurty:

1. Tenisové kurty pri Domove mládeže na Ul. SNP (pri supermarkete Billa). Na povrchu  z umelej trávy ponúka 1 tenisový kurt príležitosť zahrať si dvojhru resp. štvorhru.  Kurt spravujú Technické služby Turčianske Teplice, s. r. o., tel. ohľadom rezervácií: 0907 372 620.


 

Umelá ľadová plocha:

1. Umelá ľadová plocha sa nachádza na Ul. Robotníckej. Ide o otvorenú nezastrešenú ľadovú plochu, ktorá je v prevádzke počas zimných mesiacov. Plochu si je možné objednať – rezervovať pre celé kolektívy, alebo ju môžete navštíviť individuálne počas hodín verejného korčuľovania. Plochu spravujú Technické služby Turčianske Teplice, s. r. o., tel. ohľadom rezervácií: 0907 372 620, ďalšie info aktuálne v zimnej sezóne na našich webových stránkach tu.


 

Bazény

1. Plavecký bazén na Termálnom kúpalisku Vieska na Kollárovej ulici – ide o 50 metrový bazén s termálnou vodou s teplotou približne 28 stupňov C. Okrem tohto bazéna sa v areáli termálneho kúpaliska nachádzajú detský bazén pre najmenších návštevníkov, minigolfové ihrisko, stánky s občerstvením, kompletné vybavenie sociálnymi zariadeniami – WC, sprchy, prezliekárne. Kúpalisko je v prevádzke sezónne, v letných mesiacoch zväčša od júna do septembra. Informácie o otváracích hodinách a aktuálnom stave kúpaliska nájdete na našich webových stránkach vždy v letnej sezóne počas prevádzky kúpaliska.


 

2. Plavecké a termálne bazény v Aquaparku a v Slovenských liečebných kúpeľoch Turčianske Teplice, a. s. – informácie na http://aquapark.therme.sk/

 


 

Beh

Možno si hovoríte, že na beh nie je potrebný návod ani plán. Napriek tomu, niekoľko tipov pre návštevníkov mesta, ktorí uprednostňujú aktívny oddych:

1. Ak uvažujete, či si na dovolenku v Turčianskych Tepliciach pribaliť aj tenisky na behanie, neváhajte! Určite tak urobte, určite neoľutujete.

2. Kúpeľný park poskytuje nádherný priestor pre ranný či podvečerný beh. Z jedného konca na druhý je to slušný 1 km, bežné kolo teda dosahuje bežne cez 2 km, chodníčky sú rôzne poprepletané a pospájané, kvalitný asfaltový povrch sa strieda s ubitým štrkovo-hlineným podkladom. Aj v najhorúcejších dňoch ste tu po celý čas ukrytý v tieni košatých stromov a môžete nasávať atmosféru kúpeľného parku v anglickom štýle.

3. Ak uprednostňujete trailový beh, stačí na konci parku prejsť za hlavnú cestu a ocitnete sa v lesoparku Bôr. Množstvo zvieracích chodníčkov, cyklistických chodníčkov a bežeckých trailov budete mať zrazu pred sebou ako na dlani. Je to terén, kde sa jazdí a behá to pravé cross-country. Nie je problém vybehnúť na lúku na tzv. Malých lazoch, a z nej sa vrátiť smerom späť popri jazierku Baňa. Variáciám sa medze nekladú.


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka