Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Spolupráca s občanmi mesta

Na pláne hospodárskeho a sociálneho rozvoja by mali spolupracovať aj občania

 

Naša spoločnosť Centire začala s prípravou nového Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2014-2020 (ďalej len "PHSR"). Ten musia mať spracovaný mestá a obce, ktoré sa chcú uchádzať o nenávratný finančný príspevok zo štrukturálnych fondov v rokoch 2014 - 2020. Našim cieľom je spracovať takú stratégiu rozvoja mesta, ktorá zohľadní jeho vnútorné špecifiká a určí hlavné smery, priority a ciele rozvoja pri súčasnom rešpektovaní princípov regionálnej politiky a zároveň umožní dosiahnutie vyváženého a udržateľného rozvoja nášho mesta. Ak nemá zostať PHSR len povinnou prílohou projektov, ktoré sa uchádzajú o finančný príspevok z fondov EÚ,  je potrebné z neho spraviť živý nástroj strategického plánovania samosprávy.

 

Pri príprave tohto dokumentu vychádzame z hlavnej nosnej myšlienky, že "miestny ľudia musia byť sami autormi rozvojových procesov, ktorých budú nositeľmi, pretože oni najlepšie poznajú seba svoje okolie, jeho možnosti a problémy".

 

Preto sme sa v súlade s princípom partnerstva rozhodli zapojiť do prípravy PHSR okrem sociálno-ekonomických partnerov - teda subjektov verejnej správy, podnikateľov a mimovládnych organizácií pôsobiacich v oblasti regionálneho rozvojaaj vás, našich občanov. Získame tak reálny pohľad na potreby nášho mesta a novo stanovené akčné plány budú reflektovať vašu spätnú väzbu. Naše finančné prostriedky tak budú vynakladané efektívnejšie.

 

Proces tvorby sa skladá z viacerých fáz (analytická, strategická, programová, realizačná a finančná) a celé plánovanie bude prebiehať od začiatku augusta do konca októbra tohto roku. Budeme vás včas informovať kedy a ako sa môžete zapojiť do prípravy plánu rozvoja nášho mesta.

 

Tešíme sa  na vašu aktívnu účasť a názory.

 

Tím spoločnosti Centire


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka