Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Región Turiec-Kremnicko

 VITAJTE V REGIÓNE TURIEC-KREMNICKO!

 

 

Mesto Turčianske Teplice sa z dôvodu rozvoja cestovného ruchu rozhodlo vytvoriť Oblastnú organizáciu cestovného ruchu (ďalej len "OOCR") Turiec-Kremnicko v spolupráci s mestom Martin a mestom Kremnica. V rámci tohto spojenia sme tak vytvorili organizáciu, ktorú ako jedinú na Slovensku tvoria regióny z iných krajov (a to Žilinský a Banskobystrický), pričom je členom Krajskej organizácie cestovného ruchu Žilinský turistický kraj. Turiec a Kremnica mali od nepamäti k sebe blízko nielen, čo s týka vzdialenosti, ale aj ľudsky, a preto sa podarilo vytvoriť takéto spoločenstvo. 

 

Spojením týchto regiónov sa vytvorila oblasť, ktorá má veľký potenciál, pretože tento celok má silné kultúrno – historické tradície, prírodné krásy, minerálne a termálne pramene, prežívajúce folklórne tradície, múzea, pre cestovný ruch významné banícke tradície a k tomu vybudovanú infraštruktúru hlavne v:

1. segmente zimného cestovného ruchu - lyžiarské strediská:

Jasenská dolina,

Martinské hole,

Valčianska dolina a

Skalka,

2. kúpeľníctva,

3. vysokohorskej pešej turistiky,

4. ale najmä rozvíjajúcu sa cykloturistiku.

 

 

Okrem toho sa tu organizujú spoločenské a kultúrne podujatia nadregionálneho významu, ako.:

  • Hornoturčianske dožinkové slávnosti a Medzinárodného folklórneho festivalu Bukovinské stretnutia v Turčianskych Tepliciach,
  • Divadelný festival Dotyky a spojenia v Martine,
  • Kremnické gagy v Kremnici.

 

Významnými akciami sú i športové podujatia Biela stopa na Skalke, či Turčiansky cyklomaratón v Turci a pod.

 

Cieľom OOCR Turiec-Kremnicko je predovšetkým vytvorenie spoločných projektov v rámci cestovného ruchu a turizmu. Prvým krokom bolo vytvorenie spoločných propagačných materiálov. Jedným z nich je aj projekt maľovanej mapy tohto regiónu, ktorej súčasťou je aj interaktívna hra s otázkami týkajúcimi sa tohto regiónu. Mapu aj hru nájdete na týchto adresách:

http://www.cbs.sk/turiecmapa.jpg

http://www.cbs.sk/turiecinfo.jpg

V pripade, ze sa Vam zobrazuje neopravena verzia mapy, stlacte F5 (obnov).

 

Jednou z veľkých úloh, ktorú si táto organizácia stanovila, je vytvorenie nových cyklotrás tak, aby sme dokázali prepojiť Turiec s Kremnicou. Okrem tohto prepojenia získajú cyklisti ďalšie možnosti pokračovať do ďalších okolitých regiónov ako napr. okres Prievidza, Banská Bystrica, Žiar nad Hronom atď. V súčasnosti prebieha navrhovanie rôznych variantov cyklotrás a po ich schválení členmi OOCR Turiec-Kremnicko dôjde k ich vyznačeniu v teréne. Termín ukončenia je stanovený na 30.10.2014.

 

Členmi OOCR Turiec-Kremnicko sú:

  • Mesto Turčianske Teplice,
  • Technické služby s.r.o. Turčianske Teplice,
  • Mesto Martin
  • KLASTER-TURIEC – združenie cestovného ruchu,  
  • Mesto Kremnica a 
  • Kremnica REGION – združenie turizmu.

 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka