Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Náučný chodník

Mesto obnovuje náučný chodník v lesoparku!

 

Radnica mesta sa v tomto roku rozhodla pre obnovu náučného chodníka v Lesoparku Bôr. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo dňa 28.08.2014. Táto akcia bola súčasťou pripomenutia si 70. výročia Slovenského národného povstania.

 

Pôvodný náučný chodník bol v Lesoparku Bôr vybudovaný v roku 2001. Počas ostatných rokov došlo k značnému poškodeniu informačných tabúľ, rovnako aj zrubových prístreškov postavených po jeho trase. Mesto Turčianske Teplice sa preto tento rok t.j. 2014 rozhodlo náučný chodník z rekonštruovať osadením nových informačných panelov, ako aj vytvorením vytvorením oddychových zón. 

 

Náučný chodník má celkovo osem informačných tabúľ, ktorých úlohou je bližšie oboznámenie miestnych, ale aj návštevníkov nášho mesta, so zaujímavosťami o prírode a území, na ktorom sa nachádza.

Začiatok a koniec náučného chodníka je pri pamätníku padlých vojakov Slovenského národného povstaniaPrechádzka touto trasou trvá približne 2,5 až 3 hodiny, pričom ide o fyzicky nenáročnú trasu. Jeho výhodou je celoročná prístupnosť, pričom záujemcovia majú možnosť prejsť túto trasu aj na bicykli.


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka