Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Horská cyklistika

KLUB PRIATEĽOV HORSKEJ CYKLISTIKY Turčianske Teplice

O nás

Klub priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice vznikol v roku 1996. Jeho korene siahajú v začiatkoch do disciplín ako triatlon a duatlon. Už v roku 1991 vznikla registrácia Triatlon klubu TJ Baník TT. Jazdila sa viac cestná cyklistika v kombinácii s behom. Postupne sa začal profilovať okruh ľudí vlastniacich prvé oceľové bicykle s tučnými plášťami, nazývané aj horské bicykle. V tej dobe sa nikomu ani nesnívalo o akomkoľvek odpružení a ak to už aj niekto videl, tak len v ťažko vybojovanom západnom časopise....

Niekoľko rokov sme používali logo, ktoré vzniklo niekedy v roku 1998 (hore). Medzi prvých členov ako aj zakladateľov patrili Peter Vričan, Andrej Vričan a Laco Vlčko. Títo traja rozbehli fungovanie klubu, vybavili všetky papierovačky, aby mohol vôbec existovať. Keďže toto odvetvie cyklistiky si získavalo čoraz viac priaznivcov, rozrastala sa aj základňa nášho klubu. v našom klube sa vždy najväčšou mierou venovalo mládeži, veď v ňom vyrástli borci ako Miro Keliar, Lukáš Hanus, sestry Šovčíkové, Júlia Kubíková a mnoho medailistov na mládežníckych stupňoch víťazov.

Neskôr začal byť dopyt po väčšom súťažení, tak sa založila tzv. TEPLICKÁ LIGA, ktorá funguje do dnes. to sme však ale nezaháľali a už v tej dobe boli usporadúvané preteky celoslovenského ranku. Začali sme pretekom RALLY MTB TURIEC v roku 1994. Od roku 1999 sme termín pretekov presunuli na apríl a tak sme začali písať históriu série "otvorení sezóny". Niekoľkokrát v účinkovaní klubu sme usporiadali aj preteky slovenského pohára cross country. Myslím, že na veľmi vysokej úrovni. Posledné roky poznajú naši priaznivci pretek pod názvom TURIECKAP. V rokoch 2000 a 2001 sme organizovali maratónske preteky a prvý BIKE FEST na Slovensku.  

Naše aktivity nie sú len o horskej cyklistike. Máme silné zastúpenie vo veteránskych kategóriách aj na ceste a neobchádzame ani zimné aktivity. V zime 2011/2012 sme sa pokúsili oživiť tradíciu bežeckého lyžovania v našom meste a spontánne sme založili spolu s KBBS Turčianske Teplice amatérsky pretek KLSKÁ BEŠKA. Veríme, že snehové podmienky nám dovolia pokračovať a vytvoríme novú tradíciu. 

Záujemcovia o jazdenie na horskom bicykli z radov dospelákov sa k nám môžu pridať na pravidelných tréningoch, ktoré bývajú v utorky a štvrtky, zraz je pri pamätníku pod Bôrom. A ak majú záujem o bicykel Vaše ratolesti, mávame aj tréningy detí. Bližšie informácie o tréningoch a časoch sú na našej webovej stránke, prípadne nás neváhajte kontaktovať mailom. Na našom webe tiež nájdete informácie o jazdení v okolí mesta, Teplickej lige, vyhlásených spoločných výjazdoch pre všetkých a pod.

Kontakt: KLUB PRIATEĽOV HORSKEJ CYKLISTIKY Turčianske Teplice, občianske združenie, Slobody 362/70, 03901 Turčianske Teplice, IČO: 361 447 11

mail: kphc@kphc.sk; webové stránky: www.kphc.sk


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka