Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Teplické zvesti

Cenník inzercie v Teplických zvestiach platný od septembra 2015

Mestské zastupiteľstvo v Turčianskych Tepliciach na svojom zasadnutí dňa 24. 9. 2015 schválilo uznesením č. 123/2015 cenník inzercie publikovanej v Teplických zvestiach.

Reklama nekomerčného charakteru (zvyčajne oznamy) bude umiestňovaná bezplatne. Týka sa to iba Mesta Turčianskych Teplíc, organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (školy na území mesta vrátane PaSA), mestských obchodných spoločností (Technické služby Turčianske Teplice, s.r.o.), zdravotníckych, sociálnych a charitatívnych organizácií a združení.

Komerčné oznamy Mesta Turčianskych Teplíc a Technických služieb Turčianske Teplice, s.r.o. (Verejné obchodné súťaže a pod.), budú umiestňované tiež bezplatne.

Redakcia Teplických zvestí má právo prideliť reklamný priestor aj bártrovým spôsobom, a to na základe písomnej dohody.

Podklady k reklame je potrebné doručiť do termínu uzávierky novín, t.j. vždy do 25. dňa v danom mesiaci, buď osobne do kancelárie OKaŠ (2. poschodie MsÚ, č. dv. 52) alebo poslať mailom na peter.proksa@turciansketeplice.sk. Textové podklady dodávajte, prosím, napísané v textovom editore. Obrázky, fotky, logá a pod. vo formátoch jpg, tiff, png, cdr, pdf, eps v CMYK modeli.

Cenník reklamy vo formáte pdf si môžete stiahnuť nižšie. Ceny sú uvádzané s DPH.
 


 

Teplické zvesti - r. 2004 - č. 2

Február 2004

OBÁLKA.jpgFašiangy sú obdobie od Troch kráľov po Popolcovú stredu. Centrom fašiangov je bujará, neviazaná zábava, hodovanie, spev, tanec, dramatizované scénky. Mnohí účastníci si tvár zakrývajú maskou, preoblečú sa do fašiangových krojov a preoblekov. Na niekoľko hodín zmenia svoju identitu, stanú sa anonymnými.


V závere fašiangov bolo dovolené všetko. Ľudia beztrestne parodovali uznávané normy správania a spoločenské nešváry, správali sa bezstarostne, uvoľnene, akoby v tých dňoch odkladali svoju identitu a všetko, čo urobili a povedali, išlo na konto akéhosi dvojníka, postavy, ktorej masku použili a za ktorú akoby neniesli zodpovednosť.
Pre ľudí takéto vybočenie z každodenného stereotypu znamená duševnú relaxáciu, a teda má výraznú psychohygienickú funkciu. Tento moment súčasne vysvetľuje stálu, ba v určitých prostrediach narastajúcu obľubu fašiangových masiek aj v súčasnej spoločnosti.
viac v súbore na stiahnutie...

Súbor je vo formáte *.PDF a môžete ho prezerať v programe Adobe Acrobat Reader ktorý si možete stiahnuť na stráke www.adobe.co.uk


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka