Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Mesto Turčianske Teplice - oficiálna stránka

Turčianske Teplice


 

Správy

Bezpečnosť v meste sa zvýši vďaka dotácii z ministerstva vnútraVytlačiť
 

V Turčianskych Tepliciach, 7. 3. 2012 - V meste pribudnú ďalšie kamery na dohliadanie bezpečnosti na jeho území. Príspevok odsúhlasilo na základe žiadosti ministerstvo vnútra.
Momentálne mesto monitoruje prostredníctvom šiestich bezpečnostných kamier, ktoré sú napojené na centrálny kamerový systém. Ten obsluhujú príslušníci mestskej polície a taktiež šiesti zamestnanci chránenej dielne. Dve pohyblivé kamery sa nachádzajú v centre mesta a ďalšie štyri na sídlisku Horné Rakovce, ktoré patrí k najrizikovejším zónam v meste.


V najbližších týždňoch pribudne v kúpeľnom meste vďaka osemtisícovému príspevku z rezortu Daniela Lipšica ďalších päť kamier. „V súčasnosti bol zahájený výber na zmluvného partnera, ktorý by nám tieto kamery mal dodať,“ uviedol Alexander Chvojka z oddelenia Plánovania a rozvoja. Podľa A. Chvojku budú kamery rozmiestnené na Spojenej škole, aby bolo snímané detské ihrisko, na križovatke pri štátnych lesoch, v blízkosti požiarnej zbrojnice, v areáli železničnej stanice a jedna kamera bude dohliadať aj na bezpečnosť žiakov pred Základnou školou na ulici Školská. Práve na týchto miestach je najväčší pohyb ľudí a vznikajú aj kolízne situácie.
 

Kamerový systém v Turčianskych Tepliciach pomáha znižovať kriminalitu a priestupky proti verejnému poriadku. Taktiež sa kamery osvedčili aj ako výborný preventívny prostriedok a pomocou nich mestská polícia odhalila viacero páchateľov. Nové kamery by mali byť nápomocné aj pri znečisťovaní životného prostredia. Najmä v zimnom období sa tvoria čierne skládky a mnohí obyvatelia nerešpektujú výzvy mesta.
 


 
 

 

Kultúrne podujatia

31.10.2014   16:00

O troch grosoch plagát.jpg

Turčianske Teplice, sála kultúrneho domu

O troch grošoch

Mesto Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice vás a vaše deti pozýva na divadelnú rozprávku O Troch grošoch, ktorá sa uskutoční 31. októbra o 16,00 v sále kultúrneho domu. Klasický rozprávkový príbeh prenesený do súčasnos ...


 

31.10.2014   19:00

PTPplagát.jpg

Turčianske Teplice, sála kultúrneho domu

Psycho-tera-politika

Mesto Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice vás pozýva na situačnú komédiu zo súčasnosti pod názvom Psycho-tera-politika. Fiktívny príbeh hravo zapadá do Slovenských reálií, absurdná komédia z politického prostredia je ...


 

Športové podujatia

25.10.2014   11:00

Pozvanka.jpg

Kráľová studňa

Spomienkové stretnutie obetiam hôr Veľkej Fatry

Horská služba na Slovensku, Klub seniorov HS oblasť Veľká Fatra, Horský hotel Kráľová studňa a mesto Turčianske Teplice vás pozýva na spomienkové stretnutie obetiam hôr Veľkej Fatry.


 

 

webygroup

dnes je: 20.10.2014

meniny má: Vendelín


Deutch version
English version

8860619

Úvodná stránka