Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Mesto Turčianske Teplice - oficiálna stránka

Turčianske Teplice


 

Správy

Bezpečnosť v meste sa zvýši vďaka dotácii z ministerstva vnútraVytlačiť
 

V Turčianskych Tepliciach, 7. 3. 2012 - V meste pribudnú ďalšie kamery na dohliadanie bezpečnosti na jeho území. Príspevok odsúhlasilo na základe žiadosti ministerstvo vnútra.
Momentálne mesto monitoruje prostredníctvom šiestich bezpečnostných kamier, ktoré sú napojené na centrálny kamerový systém. Ten obsluhujú príslušníci mestskej polície a taktiež šiesti zamestnanci chránenej dielne. Dve pohyblivé kamery sa nachádzajú v centre mesta a ďalšie štyri na sídlisku Horné Rakovce, ktoré patrí k najrizikovejším zónam v meste.


V najbližších týždňoch pribudne v kúpeľnom meste vďaka osemtisícovému príspevku z rezortu Daniela Lipšica ďalších päť kamier. „V súčasnosti bol zahájený výber na zmluvného partnera, ktorý by nám tieto kamery mal dodať,“ uviedol Alexander Chvojka z oddelenia Plánovania a rozvoja. Podľa A. Chvojku budú kamery rozmiestnené na Spojenej škole, aby bolo snímané detské ihrisko, na križovatke pri štátnych lesoch, v blízkosti požiarnej zbrojnice, v areáli železničnej stanice a jedna kamera bude dohliadať aj na bezpečnosť žiakov pred Základnou školou na ulici Školská. Práve na týchto miestach je najväčší pohyb ľudí a vznikajú aj kolízne situácie.
 

Kamerový systém v Turčianskych Tepliciach pomáha znižovať kriminalitu a priestupky proti verejnému poriadku. Taktiež sa kamery osvedčili aj ako výborný preventívny prostriedok a pomocou nich mestská polícia odhalila viacero páchateľov. Nové kamery by mali byť nápomocné aj pri znečisťovaní životného prostredia. Najmä v zimnom období sa tvoria čierne skládky a mnohí obyvatelia nerešpektujú výzvy mesta.
 


 
 

 

Kultúrne podujatia

7.3. - 23.4.2014   10:30

Okno do parku.jpg

Galéria Mikuláša Galandu

Jitka Bezúrová: Pútnička v záhradách

Galéria Mikuláša Galandu vás pozýva na výstavu Jitka Bezúrová: Pútnička v záhradách. Výstava potrvá do 23. apríla 2014.


 

23.4.2014   16:00

JB-Pantho-Mimo.jpg

Pódium pred MsÚ

Detské predstavenie - Kapitán Pantho a papagáj Mimo

Mesto Turčianske Teplice

Pozývame všetky deti na výchovno-vzdelávacie, interaktívne divadelné podujatie o pantomíme s jednou bábkou, jedným mímom a so všetkými hraniachtivými deťmi a ich rodičmi.

Kapitán Pantho a papagáj ...


 

24.4.2014   19:00

FaV_Nedvedovci.JPG

Turčianske Teplice, sála kultúrneho domu

Koncert Františka a Vojtu Nedvěda

Mesto Turčianske Teplice vás pozýva na koncert legendárnych českých pesničkárov Františka a Vojtu Nedvěda. Koncert sa uskutoční v sále kultúrneho domu 24. apríla o 19,00 hod.

Vstupné na koncert je ...


 

24.4. - 25.5.2014   17:00

GH-moje živly.jpg

Galéria M. Galandu

Gusto Hegedüš Moje živly...

Galéria Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach a autor výstavy vás pozývajú na vernisáž fotografií Gusto Hegedüš Moje živly.

Otvorenie výstavy sa uskutoční 24. apríla o 17,00 v Galérii M. Galan ...


 

webygroup

dnes je: 20.4.2014

meniny má: Marcel


Deutch version
English version

7290719

Úvodná stránka