Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Turčianske Teplice

Novembrové podujatia v Turčianskych Tepliciach - info


 

Správy

Príspevok pre rodiny s viacerými deťmiVytlačiť
 

zdroj: https://onegroupfamily.net/Turčianske Teplice 24. 10. 2017 - Mnohodetné rodiny môžu mesto požiadať o finančný príspevok  pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku. O príspevok môžu požiadať najneskôr do konca  novembra 2017, výška finančného príspevku je 300 Eur.

Mesto poskytne  príspevok rodinám, ktorých  v poradí tretie a každé ďalšie narodené dieťa nastúpilo  v septembri na povinnú školskú dochádzku. Podmienkou je minimálne  trojročný trvalý pobyt žiadateľa na území mesta, riadna starostlivosť o deti. O príspevok musí požiadať jeden z rodičov dieťaťa, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti a trvale sa oň stará. Základom tejto pomoci je cielené smerovanie peňazí za účelom pokrytia časti výdavkov súvisiacich so zabezpečovaním nevyhnutných potrieb dieťaťa pri plnení povinnej školskej dochádzky. Finančný príspevok mesto poskytne na preplatenie nákladov vynaložených na školské potreby, prípadne sezónne oblečenie, obutie do konca kalendárneho roka.

Žiadosť o príspevok  je potrebné doručiť  do podateľne mestského úradu. K žiadosti doložiť kópiu rodného listu dieťaťa, potvrdenie o nástupe dieťaťa do školy a tiež  potvrdenie o riadnej dochádzke do školy starších súrodencov dieťaťa. V prípade nejasností pri vypisovaní žiadostí  Vám informácie poskytne správne a sociálne oddelenie mestského úradu, tel. 043/4906014.


 
 

 

Kultúrne podujatia

1.1.2015 - 31.12.2020  

kino Turiec-3_D_resize.png

Kino Turiec

Program kina

Filmovú ponuku kina Turiec nájdete na jeho oficiálnej stránke - www.kinoturiec.sk


 

13.10. - 26.11.2017   16:00

01_v2.png

Galéria Mikuláša Galandu

Zlatica Plešková - Jurisová: OD KRAJINY K ŠPERKU – OD ŠPERKU KU KRAJINE

Galéria Mikuláša Galandu vás pozýva na výstavu obrazov, keramiky a šperkov Zlatice Pleškovej - Jurisovej, ktorá bude v galérii od 13. 10. do 26. 11.
www.galanda.sk ...


 

nestanovený  

nov 2017-web.jpg

Novembrové podujatia v Turčianskych Tepliciach

V novembri vás pozývame na tieto podujatia:

Reformačný koncert - koncert žiakov ZUŠ Turčianske Teplice a ich hostí v Ev. kostole v Háji - 5. 11. 2017 o 17:00

Snow Film Fest - prehliadka najlepší ...


 

dnes je: 18.11.2017

meniny má: Eugen

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka