Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Turčianske Teplice

Novembrové podujatia v Turčianskych Tepliciach - info


 

Správy

Ako nakladať s určitými druhmi odpadovVytlačiť
 

Turčianske Teplice, 2. 3. 2017 - Vážení obyvatelia mesta Turčianske Teplice. Jarné obdobie je predo dvermi a s tým aj upratovanie vo vašich domovoch, bytoch a záhradách. Rád by som vás preto informoval, ako nakladať s určitými druhmi odpadov, kde a ako ho umiestňovať v zmysle nového zákona o odpadoch.

Bioodpad zo záhrad – sa v našom meste zbiera a umiestňuje do stojísk, ktoré sú vybudované plošne po celom meste. V stojisku sa nachádza jeden kontajner, do ktorého sa umiestňuje tráva a lístie a priestor, ktorý je určený na konáre skrátené na dĺžku 80 až 100 cm. Do týchto stojísk nepatrí žiadny iný odpad! Vkladaním iných druhov odpadov sa bioodpad znehodnocuje a takýto kontajner nie je možné vyviezť na biohnojisko v areáli SHP a. s. bez pracného dotrieďovania. Pri veľkom znečistení je celý kontajner vyvezený na skládku TKO Horná Štubňa, čím mestu vznikajú zbytočné zvýšené náklady na jeho likvidáciu, ktoré zaplatíme my všetci. V dnešnej dobe sa vynakladá veľké úsilie na triedenie odpadu a na ochranu životného prostredia, preto musíme byť uvedomelý a starať sa o našu krajinu a prostredie, v ktorom žijeme. Veď nikomu z nás sa nepáči, keď je pri stojiskách neporiadok a špina, len to všetko si spôsobujeme sami svojou ľahostajnosťou.

Pneumatikysa stali samostatnou zložkou odpadu, ktorej sa dotkli nové nariadenia. Podľa nového zákona o odpadoch už nie je možné odoberať pneumatiky na Technických službách, ako tomu bolo v minulosti. Preto Vás žiadam, neumiestňujte použité pneumatiky pred dvor Technických služieb ani do stojísk, vystavujete sa tým riziku porušenia zákona a pokutám za vytváranie čiernych skládok. Účinnosťou nového zákona o odpadoch č. 79/2015 v znení od 1.7.2015 sa pneumatiky odovzdávajú v pneuservisoch a u predajcov pneumatík.

Elektroodpad – je taktiež samostatnou zložkou odpadu a tak ako pri pneumatikách nie je možné odovzdávať, resp. zanášať takýto odpad na dvor Technických služieb. Elektroodpad je možné odovzdať u predajcu elektrozariadenia v rámci spätného zberu alebo prostredníctvom mobilného zberu, ktoré organizuje mesto Turčianske Teplice v spolupráci s oprávnenou organizáciou dvakrát ročne.

Chcel by som vás požiadať  o dôsledné dodržiavanie týchto predpisov, nakoľko ich porušovanie nám spôsobuje nemalé problémy a zbytočne navyšuje náklady.

 

Rastislav Froľo, konateľ Technických služieb Turčianske Teplice s. r. o.


 
 

 

Kultúrne podujatia

1.1.2015 - 31.12.2020  

kino Turiec-3_D_resize.png

Kino Turiec

Program kina

Filmovú ponuku kina Turiec nájdete na jeho oficiálnej stránke - www.kinoturiec.sk


 

13.10. - 26.11.2017   16:00

01_v2.png

Galéria Mikuláša Galandu

Zlatica Plešková - Jurisová: OD KRAJINY K ŠPERKU – OD ŠPERKU KU KRAJINE

Galéria Mikuláša Galandu vás pozýva na výstavu obrazov, keramiky a šperkov Zlatice Pleškovej - Jurisovej, ktorá bude v galérii od 13. 10. do 26. 11.
www.galanda.sk ...


 

nestanovený  

nov 2017-web.jpg

Novembrové podujatia v Turčianskych Tepliciach

V novembri vás pozývame na tieto podujatia:

Reformačný koncert - koncert žiakov ZUŠ Turčianske Teplice a ich hostí v Ev. kostole v Háji - 5. 11. 2017 o 17:00

Snow Film Fest - prehliadka najlepší ...


 

dnes je: 18.11.2017

meniny má: Eugen

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka