Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Turčianske Teplice

Kúpalisko Vieska - dnes otvorené

To najvzácnejšie - info o koncerteTurčiansky streetball - info
Messercup 2017 - info


 

Správy

Ako nakladať s určitými druhmi odpadovVytlačiť
 

Turčianske Teplice, 2. 3. 2017 - Vážení obyvatelia mesta Turčianske Teplice. Jarné obdobie je predo dvermi a s tým aj upratovanie vo vašich domovoch, bytoch a záhradách. Rád by som vás preto informoval, ako nakladať s určitými druhmi odpadov, kde a ako ho umiestňovať v zmysle nového zákona o odpadoch.

Bioodpad zo záhrad – sa v našom meste zbiera a umiestňuje do stojísk, ktoré sú vybudované plošne po celom meste. V stojisku sa nachádza jeden kontajner, do ktorého sa umiestňuje tráva a lístie a priestor, ktorý je určený na konáre skrátené na dĺžku 80 až 100 cm. Do týchto stojísk nepatrí žiadny iný odpad! Vkladaním iných druhov odpadov sa bioodpad znehodnocuje a takýto kontajner nie je možné vyviezť na biohnojisko v areáli SHP a. s. bez pracného dotrieďovania. Pri veľkom znečistení je celý kontajner vyvezený na skládku TKO Horná Štubňa, čím mestu vznikajú zbytočné zvýšené náklady na jeho likvidáciu, ktoré zaplatíme my všetci. V dnešnej dobe sa vynakladá veľké úsilie na triedenie odpadu a na ochranu životného prostredia, preto musíme byť uvedomelý a starať sa o našu krajinu a prostredie, v ktorom žijeme. Veď nikomu z nás sa nepáči, keď je pri stojiskách neporiadok a špina, len to všetko si spôsobujeme sami svojou ľahostajnosťou.

Pneumatikysa stali samostatnou zložkou odpadu, ktorej sa dotkli nové nariadenia. Podľa nového zákona o odpadoch už nie je možné odoberať pneumatiky na Technických službách, ako tomu bolo v minulosti. Preto Vás žiadam, neumiestňujte použité pneumatiky pred dvor Technických služieb ani do stojísk, vystavujete sa tým riziku porušenia zákona a pokutám za vytváranie čiernych skládok. Účinnosťou nového zákona o odpadoch č. 79/2015 v znení od 1.7.2015 sa pneumatiky odovzdávajú v pneuservisoch a u predajcov pneumatík.

Elektroodpad – je taktiež samostatnou zložkou odpadu a tak ako pri pneumatikách nie je možné odovzdávať, resp. zanášať takýto odpad na dvor Technických služieb. Elektroodpad je možné odovzdať u predajcu elektrozariadenia v rámci spätného zberu alebo prostredníctvom mobilného zberu, ktoré organizuje mesto Turčianske Teplice v spolupráci s oprávnenou organizáciou dvakrát ročne.

Chcel by som vás požiadať  o dôsledné dodržiavanie týchto predpisov, nakoľko ich porušovanie nám spôsobuje nemalé problémy a zbytočne navyšuje náklady.

 

Rastislav Froľo, konateľ Technických služieb Turčianske Teplice s. r. o.


 
 

 

Kultúrne podujatia

1.1.2015 - 31.12.2020  

kino Turiec-3_D_resize.png

Kino Turiec

Program kina

Filmovú ponuku kina Turiec nájdete na jeho oficiálnej stránke - www.kinoturiec.sk


 

18.7. - 20.8.2017   17:00

KŠ_poster.jpg

Galéria Mikuláša Galandu

Kristína Šubjaková - MOJE ŽIVLY

Galéria Mikuláša Galandu a autorka vás pozývajú na výstavu obrazov - Kristína Šubjaková: Moje živly. Vernisáž sa uskutoční vo výstavných priestoroch galérie dňa 18. 7. 2017 o 17:00 hodine. Pozrieť si ...


 

30.7.2017   18:00

CMS.jpg

pódium pred mestským úradom

To najvzácnejšie

Kontinentálni služobníci Slovenska vás pozývajú dňa 30. júla o 18:00 na koncertný program YOUNG Continentals - To najvzácnejšie. Koncert sa uskutoční na pódiu pred mestským úradom v Turčianskych Tepli ...


 

19.8.2017   13:45

Dožinky TR 2017.JPG

pešia zóna

Hornoturčianske dožinkové slávnosti

Mesto Turčianske Teplice pozýva občanov a návštevníkov mesta na každoročné poďakovanie za úrodu spojené vystúpeniami folklórnych súborov - Hornoturčianske dožinkové slávnosti.
Podujatie sa začne doži ...


 

Športové podujatia

29.7.2017   9:00

streetball 2017.JPG

pešia zóna v Turčianskych Tepliciach

Turčiansky streetball 2017

Športovo-kultúrny klub Turiec organizuje 1. ročník Turčianskeho streetballu 27. júla v pešej zóne mesta. Prihlasovanie družstiev na te. čísle 0907 375 208.


 

12.8.2017   9:00

messercup 2017.JPG

tenisové kurty pri Domove mládeže

Turčiansky MESSER CUP

Športovo-kultúrny klub Turiec organizuje 9. ročník tenisového turnaja vo štvorhre mužov Turčiansky MESSER CUP. Turnaj sa bude konať 12. augusta na tenisových kurtoch pri domove mládeže v Turčianskych ...


 

 

Dni mesta 2017

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich


 
 
bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich


 
 
bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich


 
 

 
Položky 1-12 z 45

dnes je: 24.7.2017

meniny má: Vladimír

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka