Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Turčianske Teplice

Retroprehrávky 2017 - info o podujatíkulturateplice.sk


 

Správy

Ako nakladať s určitými druhmi odpadovVytlačiť
 

Turčianske Teplice, 2. 3. 2017 - Vážení obyvatelia mesta Turčianske Teplice. Jarné obdobie je predo dvermi a s tým aj upratovanie vo vašich domovoch, bytoch a záhradách. Rád by som vás preto informoval, ako nakladať s určitými druhmi odpadov, kde a ako ho umiestňovať v zmysle nového zákona o odpadoch.

Bioodpad zo záhrad – sa v našom meste zbiera a umiestňuje do stojísk, ktoré sú vybudované plošne po celom meste. V stojisku sa nachádza jeden kontajner, do ktorého sa umiestňuje tráva a lístie a priestor, ktorý je určený na konáre skrátené na dĺžku 80 až 100 cm. Do týchto stojísk nepatrí žiadny iný odpad! Vkladaním iných druhov odpadov sa bioodpad znehodnocuje a takýto kontajner nie je možné vyviezť na biohnojisko v areáli SHP a. s. bez pracného dotrieďovania. Pri veľkom znečistení je celý kontajner vyvezený na skládku TKO Horná Štubňa, čím mestu vznikajú zbytočné zvýšené náklady na jeho likvidáciu, ktoré zaplatíme my všetci. V dnešnej dobe sa vynakladá veľké úsilie na triedenie odpadu a na ochranu životného prostredia, preto musíme byť uvedomelý a starať sa o našu krajinu a prostredie, v ktorom žijeme. Veď nikomu z nás sa nepáči, keď je pri stojiskách neporiadok a špina, len to všetko si spôsobujeme sami svojou ľahostajnosťou.

Pneumatikysa stali samostatnou zložkou odpadu, ktorej sa dotkli nové nariadenia. Podľa nového zákona o odpadoch už nie je možné odoberať pneumatiky na Technických službách, ako tomu bolo v minulosti. Preto Vás žiadam, neumiestňujte použité pneumatiky pred dvor Technických služieb ani do stojísk, vystavujete sa tým riziku porušenia zákona a pokutám za vytváranie čiernych skládok. Účinnosťou nového zákona o odpadoch č. 79/2015 v znení od 1.7.2015 sa pneumatiky odovzdávajú v pneuservisoch a u predajcov pneumatík.

Elektroodpad – je taktiež samostatnou zložkou odpadu a tak ako pri pneumatikách nie je možné odovzdávať, resp. zanášať takýto odpad na dvor Technických služieb. Elektroodpad je možné odovzdať u predajcu elektrozariadenia v rámci spätného zberu alebo prostredníctvom mobilného zberu, ktoré organizuje mesto Turčianske Teplice v spolupráci s oprávnenou organizáciou dvakrát ročne.

Chcel by som vás požiadať  o dôsledné dodržiavanie týchto predpisov, nakoľko ich porušovanie nám spôsobuje nemalé problémy a zbytočne navyšuje náklady.

 

Rastislav Froľo, konateľ Technických služieb Turčianske Teplice s. r. o.


 
 

 

Kultúrne podujatia

1.1.2015 - 31.12.2020  

kino Turiec-3_D_resize.png

Kino Turiec

Program kina

Filmovú ponuku kina Turiec nájdete na jeho oficiálnej stránke - www.kinoturiec.sk


 

14.3. - 26.4.2017  

03.jpg

Galéria Mikuláša Galandu

Jozef Matuška / Dva zákony

Galéria Mikuláša Galandu vás pozýva na výstavu obrazov Jozefa Matušku pod názvom Dva zákony. Výstavu si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch galérie do 26. apríla 2017.
www.galanda.sk ...


 

7.4.2017   15:00

Oslobodenie_plagát 2017-res.jpg

pri pamätníku pod Bôrom

72. výročie oslobodenia mesta

Mesto Turčianske Teplice pozýva občanov na pietnu spomienku na osloboditeľov nášho mesta dňa 7. apríla 2017 o 15:00 hodine pri pamätníku pod Bôrom.


 

Športové podujatia

8.4.2017   9:00

hokejbal 2017.JPG

Areál MFK Tepličan

CUPca

Nadšenci hokejbalu vás v spolupráci s mestom Turčianske Teplice pozývajú na amatérsky hokejbalový retroturnaj CUPca, ktorý bude tento rok zároveň aj memoriálom Dušana Šveca. Začíname 8. 4. o 9:00 v ar ...


 

30.4.2017   14:30

BZ_38.jpg

pešia zóna

Beh zdravia

Mesto Turčianske Teplice pozýva všetkých priaznivcov behu na 38. ročník Behu zdravia. Podrobnosti nájdete v sekcii Šport -> Beh zdravia


 

 

Vítanie Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich


 
 
bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich


 
 
bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich

bez názvu


Autor: Ľudovít Lettrich


 

dnes je: 30.3.2017

meniny má: Vieroslava

webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka